XXV Niedziela Zwykła

23 września 2018r.

1. W piątek[28 września] włączymy się we wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach naszych parafii[ u nas w Gałkowie Dużym i Gałkowie Małym]. Rozpoczynamy o godz.15:00.

1. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Można zamawiać je w kancelarii parafialnej, która przypominamy czynna jest we wtorki,czwartki i soboty w godz.15-17.

1. Od przyszłej niedzieli msza święta popołudniowa sprawowana będzie o godz.17:00.

1. Bardzo wiele osób odpowiedziało na naszą prośbę i włączyło się w gruntowne sprzątanie kościoła. Jesteśmy im serdecznie wdzięczni i mówimy „Bóg zapłać”. To także dzięki nim możemy ogłosić bardzo dobrą wiadomość, że od soboty spotykamy się na liturgii w odnowionym kościele. Mamy już nowe ławki. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę. Chciałbym jeszcze poprosić kilku mężczyzn na czwartek godz.15:00. Chcemy przenieść pozostałe ławki i sprzęt do naszej świątyni.

1. W minionym tygodniu wpłynęło sporo ofiar finansowych, za które ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

1. Niedziela”, „Gość Niedzielny” - do nabycia przed kościołem.

1. Wielu z nas wpada w pułapkę swojej wielkości. Połechtani czyimś pochlebstwem, zdobywając jakieś osiągnięcia, czując władzę zaczynamy odgrywać rolę kogoś bardzo ważnego i niezastąpionego. Wielkość wynika tylko z ofiary i krzyża oraz umniejszania się w oczach innych i własnych. Dlatego Jezus chce byśmy byli jak dzieci.